Hlavná stránka > Montáž > > Svojpomocná montáž > Zemné vruty s ukončením typu L

Svojpomocná montáž zemných vrutov A3, B5

 • 1

  PRÍPRAVA

  Pred začiatkom montáže je potrebné vopred rozvrhnúť a zamerať body ukotvenia. Pre ideálne zvislé navrtávanie zemného vrutu je potrebné pomocou ostrého kolíka, alebo roxoru vyraziť do zeme zvislú, 10 až 40 cm hlbokú jamu, ktorá je zároveň užšia ako priemer závitov vrutu. Čím je jama hlbšia, tým efektívnejšie vedie vrut v zvislom smere.
Zemné vruty navod na montáž 01
 • 2

  MANIPULÁCIA SO ZEMNÝM VRUTOM

  Montáž zemného vrutu je jednoduchá a šetrí Váš čas. Zemný vrut sa vertikálne umiestni do pripravenej jamy. Následne je potrebné montážny kľúč T-L zaistiť. Pomocou montážneho kľúča sa zakrúti zemný vrut do zeme.
Zemné vruty navod na montáž 02
 • 3

  ZAVŔTÁVANIE ZEMNÉHO VRUTU

  Zemné vruty DOMA dokáže svojpomocne zavŕtať jedna osoba. Pre zemné vruty HOBBY sú potrebné dve osoby. Zavŕtavanie zemného vrutu prebieha rotačným spôsobom zvislo. Odporúčame použitie vodováhy. Polohu ramena montážneho kľúča T67 je možné pomocou poistnej skrutky výškovo prestavovať tak, aby bola práca pohodlná.
TL - montážny kľúč
 • 4

  UKONČENIE ZAVŔTÁVANIA ZEMNÉHO VRUTU

  Čim zemný vrut zavŕtate hlbšie, tým bude držať v zemi pevnejšie. Zemný vrut samozrejme zavŕtaváte do hĺbky podľa Vašej potreby. Následne odistíme všetky komponenty a vyberieme montážny kľúč zo zemného vrutu.
 • 5

  PRIPEVNENIE STAVBY NA ZEMNÝ VRUT

  Drevený diel sa prevŕta cez tri diery v koncovke typu L, založia sa závitové tyče (M12) primeranej dĺžky, ktoré sa následne maticami upevnia, čím sa stĺp stavby nerozoberateľne zaistí. Kompatibilný montážny kľúč jeT-L.
Drevodom na vertikálnych hranoloch

Zemný vrut A3

A3 DOMAA3 - Ø60 ↕650 ↨250 L100

Ideálne pre stavbu dreveného guľatinového plotu

Zemný vrut B5

B5 - HobbyA3 - Ø60 ↕1000 ↨250 L100

Ideálne pre stavbu dreveného veľkého guľatinového plotu

KONCOVKA 3 MATICE

A1 DOMA- ukončenie

KONCOVKA TYPU U

A4 DOMA - zakončenie U

ZEMNÉ VRUTY PROFI

C6 PROFI - zakončenie